קטגוריה
מחיר
-
 
 
 
 
 
 

צמיגים לרכב

 
צמיגים לרכב אולי נראים לכם דומים אך מדובר בעולם ומלואו שחשוב שתכירו. אמנם רוב הצמיגים יתאימו לרוב הרכבים הפרטיים אך יש מגוון רחב של רכבים וכך גם ניתן למנות סוגים שונים של צמיגים שלכל אחד מהם שימוש אחר ויתרונות וחסרונות משלו. אנו בפנצ'ריית מתחם הרכב כאן כדי לשפוך אור על הנושא כדי שגם אתם תוכלו להבין לפחות את המונחים הבסיסיים ביותר.
 
 

כל רכב והצמיג שלו

 
יש מגוון רחב של צמיגים לרכב בגלל שיש מגוון רחב של רכבים. לרכב פרטי ככל הנראה יהיה סוג אחד של צמיגים שיתאימו כאשר החברה עצמה יכולה להשתנות, וכך גם לרכבי ספורט או לרכבי שטח, רכבים גדולים וכולה, אם כי החלפה של צמיג מסוג רכב מסוים לסוג רכב אחר ככל הנראה לא תתאים .הסיבה לכך היא שכל רכב שוחק את הצמיג במידה אחרת, כל רכב בעל משקל אחר וכוחות בעוצמות אחרות שפועלות על הצמיד מה שמשפיע על ההתחממות שלו והביצועים שהוא צריך לספק.
 
 
 

אלו צמיגים יתאימו לרכבי שטח?

 
רכבים שמיועדים לשטח יצטרכו צמיגים עם חתך נמוך כדי שתהיה להם את האפשרות לשלוט ברכב בתנאי שטח קשים כמו בוץ או אדמת כורכר, כאשר הסוליה שלהם תהיה מאוד מחוספסת.. צמיגים לרכבי שטח יהיו בדרך כלל גדולים ועבים יותר כדי להתמודד עם סלעים ובורות בצורה טובה יותר וכך הם מגלים פחות קשיים, הנסיעה חלקה יותר ועם פחות סיכון לפנצ'ר. חשוב לזכור שמה שטוב למתאר אחד לא יהיה טוב למתאר אחד וכך למשל צמיגים לרכבי ספורט לא יהיו טובים לשטח וצמיגים לרכבי שטח לא יהיו איכותיים באותה מידה לנסיעה על אספלט כמו צמיגים של רכבים פרטיים.
 
 
 

צמיגים לרכב: מרכבי בספורט ועד רכבי שטח

 
בישראל יש יותר משלושה וחצי מיליון רכבים כאשר רובם המכריע הם רכבים פרטיים. יש רכבים פרטיים גדולים ויש קטנים, יש כאלו שיכולים להתאים גם לתנאי שטח בצורה חלקית ויש כאלו שמהווים סוג של רכבי ספורט אך באופן כללי רוב הצמיגים לרכבים אלו יהיו דומים וכמובן שכולם יהיו מתחת ל-12 טון, זאת אומרת לא מדובר ברכבים כבדים רכבי ספורט למשל יצטרכו צמיגים עם חתך נמוך כדי שתהיה להם אחיזה טובה יותר למהירות גבוהה שמאפיינת אותם. כמו כן יהיה צורך בצמיגים עמידים שיוכלו להתמודדות עם הטמפרטורה הגבוהה בזמן הנסיעה בשל החיכוך הגבוה.
 
 
 

צמיגים שמותאמים באופן אישי

 
החלוקה לצמיגים לרכבי ספורט, רכבי שטח, רכבי טיולים וכולה, אמנם נשמעת כמו חלוקה הגיונית אך למעשה היא עדיין די רחבה וכללית. ניתן לבחור את הצמיגים לפי פרמטרים ספציפיים כאשר לכל צמיג יש את המאפיינים שאליהם הוא מתאים. כל למשל צמיגים שמיועדים לרכבי טיולים יהיו בעלי עמידות גבוהה יותר לקילומטראז' גבוה ולכן יהיו רחבים יותר לשיפור האחיזה גם במהירויות גבוהות בכבישים מהירים, כמו גם רעש נמוך יחסית. ניתן גם לבחור צמיגים שיתאימו לעונות ספציפיות כמו למשל למתארים רטובים כדי למנוע החלקות, זאת בהתאם למקום שבו הנסיעות יתבצעו ברובן.
 
 
 
 

סוגי הצמיגים לפי חברות

 
יש לא מעט חברות צמיגים שפועלות ברחבי העולם ואת חלקן אנשים יכירו מהשם אל אף חוסר הידע בעולם הצמיגים. קונטיננל היא חברה גרמנית ומהידועות ביותר בעולם והיא מייצרת את הצמיגים לרכבי היוקרה כמו אאודי, ב.מ.וו, מרצדס, יגואר, מייבאך וכולה. הנקוק היא חברה קוריאנית והיא השביעית בגודלה בעולם, פלקן היא חברה יפנית שפועלת בכל העולם, דנלופ שנחשבת לוותיקה ולגדולה ביותר, מישלין הצרפתית שידועה בזכות הלוגו המפורסם שלה ועוד רבות אחרות.

כשצריך לבחור צמיגים לרכבים כבר לא מסתבכים! כל מה שצריך עשות זה לפנות אלינו כי אנו בפנצ'ריית מתחם הרכב כאן תמיד לשירותכם לצמיגים הכי טובים ומשתלמים, בהתחייבות! פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!