קטגוריה
מחיר
-
 
 
 
 
 
 

כל כמה זמן מחליפים צמיגים?

 
מה אתם באמת יודעים על צמיגים לרכב? כנראה שלא הרבה, כמו כל ישראלי אחר, לפחות לפי הממוצע. מעט מאוד אנשים ביחס לכמות הנהגים יודעים באמת עד כמה חשובים הצמיגים ומבינים עד כמה הם עלולים להיות מסוכנים בעקבות אי התאמה או אי החלפה והגיע הזמן להבין את אחת השאלות הכי חשובות שיש: מתי צריך להחליף אותם?

 
 

החשיבות הגדולה של צמיגים בבטיחות הנסיעה

 
נסיעה בטוחה תלויה בהרבה גורמים: יכולת הנהג לצפות את הסכנות ולהגיב בהתאם, מנגנוני בטיחות הרכב והטכנולוגיה המתקדמת שהוא מכיל, תנאי הדרך ועוד רבים אחרים. אחד מהפרמטרים החשובים ביותר בקביעת איכות ובטיחות היא הצמיגים כאשר יש להם תפקיד מכריע. הצמיגים עצמם יכולים להיות אלו שימנעו מהרכב להחליק או לבלום עם מרחק בלימה רב ומצד שני יכולים להיות אלו שיהיו הגורם המכריע בתאונה שקרתה. הצמיגים הם אלו שדואגים ליציבות הרכב על הכביש וזה נכון לגבי כל כביש וכל משטח, אך צמיגים בלויים יבצעו את המשימה בצורה חלקית בלבד.
 
 
 

בן כמה הצמיג?

 
הצמיג לא ילד ולעתים הוא יכול לחגוג כבר יום הולדת 5 ולפעמים גם יותר. האם זה מצב תקין? תלוי מאוד כמה השתמשתם בו, אך בכל רכב ממוצע אחרי כארבע או חמש שנים כדאי להחליף אותו. יש אנשים שמתעלמים מכך ומחליפים אותו רק כאשר יש תקר, אך הצעד הבטוח ביותר הוא להחליף אותו כל ארבע שנים לפחות כאשר יש כאלו שמחליפים כל שלוש שנים. איך אפשר לדעת בן כמה הצמיג? אם תביטו עליו תוכלו לראות די בקלות 4 ספרות. 2 הספרות השמאליות מסמלות את השבוע בשנה שבו הצמיג יוצר, ושתי הספרות הימניות את השנה. כל למשל 1012 יהיה השבוע העשירי בשנת 2012, וכך ניתן לחשב מה גיל הצמיג ולהחליף בהתאם.
 
 
 

כיצד בנוי הצמיג ומתי צריך להחליף?

 
אם תביטו היטב על הצמיג תוכלו לראות שיש לו ממש סוליות כמו שיש לנו בנעל. הצמיג עצמו בנוי ממספר חריצים והם לא שם סתם לעיצוב, יש להם תפקיד משמעותי באחיזה של הצמיגים בכביש עליו הרכב נוסע. החריצים האלו מונעים מהמים שעליהם הצמיג עולה להיכלא מתחת לצמיג וכך למעשה ניתן לנקז את המים תוך כדי נסיעה באופן אוטומטי. החריצים האלו לא יחזיקו מעמד בצורתם המקורית זמן רב ואחרי כמה שנים הם יתחילו להיעלם. זה לא שהם מתמלאים, אלא הצמיג עצמו משפשף תוך כדי הנסיעות על הכביש עד שהחריצים כבר לא באים לידי ביטוי. מצב כזה מחייב החלפה כיוון שהם לא יציבים בעיקר לא במתארים של מים.
 
 
 

לא רק עניין של זמן, עניין של שימוש

 
גיל הצמיג הוא אמנם אחד הפרמטרים החשובים ביותר שיעזרו לנו להבין מתי הוא צריך להיות מוחלף על ידי צמיג אחר אך חשוב לזכור שלא כל צמיג ישומש באותה מידה. יש אנשים שנוסעים ברכב כל יום בעוד יש רכבים שנשארים רוב היום בחנייה. הקילומטראז' שעובר הרכב משפיע גם הוא על הצמיג כמו גם אופי השימוש. כל 70 אלף קילומטרים מומלץ להחליף את הצמיג כאשר בדרך כלל ההחלפה תהיה לארבעת הצמיגים. יחד עם זאת, עוד פרמטר שנכנס לתמונה הוא סוג השימוש. אם אתם מרבים לנסוע עם הצמיג בשטח, כדאי שתחליפו אותו לעתים תכופות יותר.
 
 
 
 

באיזו עונה כדאי להחליף?

 
החלפת הצמיג יכולה להתבצע בכל עונה אך כדאי מאוד לא להחליף אותו ממש לקראת החורף כי אז הצמיג לא יצבור מספיק שפשופים ו'ניסיון' והוא עלול להיות בעל אחיזה פחותה בשטח רטוב. מומלץ להחליף אותו בקיץ אך כמו כן לבדוק היטב האם הוא תקין לקראת החורף שהיא העונה הבעייתית ביותר.

אנו בפנצ'ריית מתחם הרכב כבר שנים רבות מספקים ללקוחות רבים את הצמיגים הכי טובים במחירים הכי משתלמים! פנו אלינו עוד היום ותצטרפו גם אתם למעגל עצום של לקוחות מרוצים!