קטגוריה
מחיר
-
 
 
 
 
 
 

איך יודעים שיש לנו פנצ'ר?

 
יש הרבה רגעים בחיינו שבהם אנו מסרבים להאמין שזו המציאות שלנו ולעתים זה קורה בבעיות הכי פתאומיות שיש ברגעים הכי לא מתאימים. נדמה כי פנצ'ר בצמיג הרכב צמיג יהיה בעיה פתאומית ברגעים הכי לא מתאימים אפילו כשאנו לא ממהרים לשום מקום. זה בדיוק הזמן להבין מה עושים כשיש פנצ'ר ברכב ואיך בכלל מזהים אותו.
 

איך מזהים שיש פנצ'ר?

 
 
לכאורה, זיהוי פנצ'ר באחד מהצמיגים ברכב אמור להיות פשוט למדי. אנו מרגישים שהרכב לא נוסע היטב בצד אחד ולעתים גם שומעים קולות של אוויר יוצא. אמנם אלו סימנים ברורים מאוד אך לא תמיד הפנצ'ר יהיה גדול ולעתים נצטרך לשים לב בצורה חדה ומאבחנת יותר.
 

כאשר יש חור יחסית גדול, אנו נשמע רעשים חזקים של יציאת אוויר ולעתים את הג'אנט, חישוק המתכת שאותו הצמיג מקיף ולמעשה עליו הוא מעוגן, נחבל בכביש והרעש הזה יהיה בלתי ניתן לפספוס. במצבים אחרים בהם הפנצ'ר קטן יותר, נוכל לשים לב שהרכב יוצא מאיזון ונוטה לצד אחד גם כשהוא בשיפוע וגם על ידי הסתה שלו בזמן נסיעה ישר.
 
 

מה עושים באותו הרגע שחושדים שיש פנצ'ר?

 
ברגע שאתם חושדים שיש פנצ'ר אל תיסעו מהר גם אם אין לכם היכן לעצור ומיד הפעילו אורות מצוקה כדי להזהיר נהגים אחרים שהרכב שלכם עלול להיות מסוכן וכדאי לשמור מרחק. נסו להמשיך לנסוע בצורה בטיחותית תוך כדי החזקת ההגה בחוזקה ישר ונסו להאט בהדרגה עד למציאת מחנה, אך חשוב לזכור בלי בלימות פתע ובלי להאיץ ולמהר כי בסופו של דבר הנזק רק יחמיר ולעתים הרכב אף עלול לסטות בגסות מה שיקשה עליכם להשתלט עליו ומכאן הסיכונים כבר ברורים. בהגיעכם למפרץ חירום.
 

מה עושים אחרי שהרכב דומם?

 
אחרי שעצרתם את הרכב בשולי הרכב דוממו את המנוע. אם אתם בכביש מהרי כמו למשל כביש 6 או באחד החלקים המסוכנים של כבישים בין עירוניים אחרים, התקשרו למוקד חירום, כאשר לעתים יש מוקד שפועל במיוחד, כמו למשל בכביש 6 או במנהרות הכרמל. לבשו אפוד זוהר אפילו אם מדובר באור יום, ותצאו מהצד הימני של הרכב, כאשר העצירה תמיד צריכה להתבצע בצד ימין בכל מקרה גם אם אתם חושדים שהתקר בצד השמאלי של הרכב, זאת מטעמי בטיחות. ניתן להתרשם בצורה די גסה מכל צמיג וצמיג וכבר להבין האם יש בעיה כלשהי וניתן גם להישען על הצמיג כדי להבין האם בורח ממנו אוויר.
 

איך מחליפים את הצמיג?

 
 
החלפת צמיגים לרכב בעת חירום נשמעת לכם כמו משימה קשה אך אנו בפנצ'ריית מתחם הרכב אחרי שנים של ניסיון בעבודה עם צמיגים נוכל לספר לכם בדיוק מה לעשות ומה לא לעשות. ראשית הוציאו את משולש החירום מתא המטען והציבו אותו במקום. ודאו שהגלגל הרזרבי תקין והוציאו אותו מהמקום בו הוא נמצא יחד עם כל הערכה המיועדת להחלפת גלגל. אחרי שווידאתם שהצמיג תקין ואתם לא מפרקים את הצמיג הבעייתי לשווא, הרכיבו את המוט לשחרור הברגים על הברגים המתאימים בצמיג הבעייתי ושחררו אותם על ידי הישענות חזקה.
 

רק לאחר מכן מקמו את הג'ק, המכשיר שמעלה את הרכב למעלה, מתחת למקום המיועד לו בסמוך לצמיג, והרימו את הרכב. לאחר מכן שחררו את הברגים לחלוטין, החליפו בין הצמיגים ותחזקו את הצמיג מחדש.
אחרי שהצמיג שלכם התפנצ'ר אתם צריכים אותנו שם בשבילכם! הגלגל הרזרבי לא נועד לשימוש קבוע וחשוב שתגיעו כמה שיותר מהר אלינו כדי שנספק לכם את התיקון הכי טוב לצמיג או החלפתו במידת הצורך. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!