קטגוריה
מחיר
-
 
 
 
 
 
 

איזון גלגלים - מה זה אומר

 
יכול להיות ששמעתם את המונח איזון גלגלים לא מעט פעמים אך לא בטוח שהבנתם מה זה בכלל אומר ולמה זה כל כך חשוב. חשוב שתכירו את חשיבות הצמיגים לרכב ואת תפקיד הגלגלים מעבר למתן אפשרות תנועה לרכב וכך תוכלו להיות בטוחם שהרכב שלכם בטוח ומוגן.
 
 

להכיר את הגלגלים מקרוב

 
כל אחד מבין מה תפקיד הגלגלים ברכב אך אנשים מסוימים לא מבינים עד כמה הם משתתפים גם בכל מה שקשור לבטיחות. אין ספק כי בלי הגלגלים הרכב לא היה יכול לנסוע אך ללא איזון גלגלים נכון או צמיגים מתאימים ואיכותיים, הרכב היה יכול להחליק בגלל כל שלולית קטנה או אחרי כל גשם. הגלגלים יכולים להתבלות משמעותית עם בלאי הזמן ולמעשה יש כמה מושגים שחשוב שתכירו ואחד מהם הוא איזון גלגלים. על כל גלגל פועל לחץ מסוים, הרי בסופו של דבר עליהם מועמס כל משקל הרכב, ואיזון גלגלים נועד כדי לאזן בין הלחצים האלו בצורה שווה.
 
 
 

מתי צריך לעשות איזון גלגלים?

 
יכול להיות שהרכב שלכם נוסע בצורה בטוחה ויציבה לאורך כל הדרך אך כשתעלו את המהירות מעל למאה קמ"ש, הוא יתחיל לרעוד. יכול להיות שזה לחץ האוויר באחד הגלגלים שאינו כשורה, יכול להיות שיש לכם תקר ויכול להיות שזו בעיה במוט ההילוכים. עם זאת, אחת הבעיות הנפוצות ביותר לבעיה היא איזון גלגלים לקוי ולכן יש צורך לבדוק זאת במוסך כדי להבין מה בדיוק הבעיה, שעלולה להיות גם מאוד מסוכנת. במקרים כאלו הרעידות מורגשות בגלל המשקל שמופעל על גלגל אחד יותר מאשר על שאר הגלגלים דבר שמצריך טיפול מהיר.
 
 
 

מהו איזון גלגלים?

 
על כל גלגל פועל משקל מסוים, ניתן לומר הלחץ שהרכב מפעיל אליהם. הגלגלים עצמם מחוברים ביניהם בציר כך שהם נשמרים תמיד באותו הכיוון, אך יכול להיות שהכיוון הזה לא תמיד יהיה עד האחוזים הקטנים ביותר. איזון הגלגלים גורם לכך שהכוח שמופעל על כל גלגל יהיה שווה זה לזה ולא ייווצר מצב שגלגל אחד מועמס בצורה גדולה יותר מה שעלול לגרום לשלל בעיות.
 
 
 
איזון גלגלים פנצריה בחיפה
 

חבלות וזעזועים מוציאות את האיזון

 
לא סתם מזהירים אתכם משיעור הנהיגה הראשון ועד השלב בו אתם נוהגים על הכביש כבר שנים רבות, לא להיכנס לבורות ולא לעלות על אבנים בדרכים. כל פגיעה כזו עלולה לפגוע באיזון של הגלגלים, למרות שנראה לכם שהיא לא מזיזה לרכב. בסופו של דבר הפגיעה ברכב יכולה להיות משמעותית ביותר כאשר איזון גלגלים הוא היחיד שיוכל לסדר את הנזק שנגרם. גם פסי האטה יכולים ליצור את אותה הבעיה אם כי בצורה פחותה יותר, בעיקר אם עוברים אותם במהירות הנכונה. גם התנגשות במדרכות גורמת לבעיה הזו ולכן חשוב להימנע ממנה וברגע שיש סימנים של רעידות, לשלוח את הרכב לבדיקה.
 
 
 
 

החלפת צמיגים לרכב? אזן את הגלגלים מיד!

 
בכל פעם שאתם מחליפים צמיגים לרכב חשוב לדאוג לאיזון גלגלים מחדש. חשוב לזכור שהצמיגים החדשים מפרים את האיזון כיוון שמדובר על ארבעה צמיגים חדשים לחלוטין כאשר גם כל צמיד מחייב התאמה מחדש. זו הסיבה מדוע חשוב לעבור את החלפת הצמיג במקום מקצועי שלבדו יידע להזכיר ולהסביר לכם מדוע איזון הגלגלים חשוב ואי אפשר לוותר עליו. ברגע שהאיזון לא יתבצע אנו מסכנים את הצמיגים בשחיקה הרבה יותר מהירה יחד עם סיכון בטיחותי לא פשוט.

אם אתם צריכים לבצע איזון גלגלים מקצועי אנו בפנצ'ריית מתחם הרכב כאן תמיד לשירותכם! אנו כבר שנים רבות עוסקים בתחום והניסיון שלנו משחק לטובתכם, פנו אלינו עוד היום ותקבלו את הטיפול הטוב והאכפתי ביותר!